Kop-Artistler
  anasayfa | kop-art nedir? | kop-artistler | moda | enstelasyon | baskı | per4mans/p(ART)i | medya | Linkler | iletişim  


Gamze Fidan
Kop-Art’ın yaratıcısı Gamze Fidan psikoloji eğitimi aldı (BÜ, MA). Zen, Tampon ve Neoplast gibi Türk müzik sahnesinin avant-garde grupları için camera-girl’lük yaptı (1991-1997). Düzeltmenlik (Radikal), editörlük (Söz Yayınları, CIDC), metin yazarlığı (TRT 1), sahne düzenlemesi (Zen, Neonline) ile uğraştı. Kült ve efsanevi Türk fanzini MondoTrasho’ya katkıda bulundu, Ender, Kıyak, Hayret, Bahçe, A5, I’m Here For A Good Time.. gibi birçok fanzin çıkardı. Bir, çok uzun metrajlı film (Algımın Kanatları, 3.5 saat) ve uzunlu kısalı bazı ‘ev filmleri’ (Episode, Üst-Baş, Hello Where Are You..) yaptı. Kendi şiirlerinin yer aldığı bir kitap tasarladı (Söz Yatağı). 1999’da NYC’ye giderek takı ve jean tasarımı ile uğraştı (Institut). 2001 yılından bugüne, interactivist vizyon tasarımı anlayışıyla kendisinin ve aynı anlayışı paylaşan işbirlikçi başka sanatçıların ürettiklerini, Kop-Art adı altında giysi, video-art ve p(art)i organizasyonu gibi platformlarda dışavuruyor.

....................................................................................................................................................................................................................................................

Cansu Aybar
MSU GSF Sahne Sanatları bölümünde öğrenim gördü.yurtiçinde ve yurtdışında iç dekorasyon ve duvar resmi konularında freelance işler yaptı.Çeşitli reklam, kısa ve uzun metrajli film ve performanslarda kostüm tasarımları yaptı.Superonline internet gazetesi,Yenibinyıl gazetesi ve She dergisinde çizgi bantları yayınlandı. New York’ta Institut, Buda,Turquachino,Mondo trasho gibi mağazalar için duvar resmi,giysi ve jean tasarladı.2001’den beri Kop-art için giysi,grafik, web tasarimi ve Osman Productions icin görsel tasarım işlerini sürdürmektedir.Bunlarin yanisira elektronik muzik grubu Bang ve neo endüstriyel-pop grubu Neoplast’ ile muzik calismalarina devam etmektedir.

....................................................................................................................................................................................................................................................

Zeynep Turuthan
Çoğu zaman talihliydi; Endüstri tasarımı okudu, Bir sanatçının, endüstri tasarımı bölümünün, hatta günlük bi gazetenin ekonomi sayfa asistanlığını yaptı. İnternette bi site için alternatif alışveriş alışkanlıkları ve yaratıcı flört üzerine haftalık yazılar yazdı. Kankasının teşvikiyle kıyafet tasarlamaya başladı. Çocukluk rüyasını anımsayarak “oyun arkadaşları” aradı. Tanrıya şükür Kop-Art’la tanıştı. O günden beri katılımcı. Hala çalışıyor.